Złe węglowodany, dobre tłuszcze!

Odchudzanie jest związane z ograniczeniem pewnych składników spożywczych, albo ich całkowitą eliminacją. Należy przyjrzeć się bliżej jak to jest w przypadku węglowodanów. W dawnych czasach, kiedy ludzie byli bardziej aktywni, pracowali fizycznie, dużo się ruszali, a oprócz tego mało czasu spędzali w pozycji siedzącej https://kamagra2020.pl węglowodany stanowiły jeden z podstawowych składników ich diety.

Dzisiejsze czasy, kiedy ludzie pracują w pozycji siedzącej, dojeżdżają do pracy na siedząco, a w domu po przygotowaniu posiłku również relaksują się siedząc, spożycie węglowodanów może być niemalże znikome. Nie należy ich całkowicie eliminować z diety, jednakże nie są one aż tak potrzebne. Zasada brzmi – im więcej ruchu, tym więcej węglowodanów. Dlatego pracownicy fizyczni oraz osoby chodzące na siłownię, ćwiczące powinny sięgać po nie znacznie częściej niż pracownicy biurowi. Mniejsze ilości węglowodanów w diecie powinny być związane z zastąpieniem ich innym produktem, czyli na przykład tłuszczem.

Mit związany z usunięciem z diety tłuszczów mamy nadzieję już dawno przestał istnieć, gdyż to właśnie nadmierne spożywanie węglowodanów jest bezpośrednio związane z tyciem. Zdrowe tłuszcze występujące w diecie odpowiadają za znaczne ograniczenie fluktuacji insuliny w ciągu dnia, dlatego poziom energii jest satysfakcjonujący, nie występują napady wilczego głodu, a człowiek dodatkowo nie ma ochoty na niezdrowe przekąski w postaci słodkości, chipsów czy Fast foodów.

Spożywane węglowodany powinny być wytwarzane z mąki razowej bądź pełnoziarnistej, gdyż jest to zdrowsza oraz mniej kaloryczna wersja niż produkty wytworzone z mąki białej.  Jest to również związane z modyfikacją, gdyż żyto nie jest tak bardzo zmodyfikowane jak pszenica, dzięki czemu chleb spożywany z tego ziarna jest znacznie bardziej wskazany. Pomijając chleb należy również spożywać grykę, amarantu oraz komosę ryżową. Idealnie sprawdzą się z grillowanym mięsem bądź rybą oraz sałatką.

Posted on 8 lutego, 2019 in artykuły

Share the Story

About the Author

Back to Top